Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.


Úvod »GEMMOTERAPIA Nadeje - bylinky»kvetová terapia-Bachova » 17. HORNBEAM - Hrab obyčajný ( radosť - vitalita - bdelosť)


    

17. HORNBEAM - Hrab obyčajný ( radosť - vitalita - bdelosť)

Carpinus betulus

 

Priaznivé pôsobenie na prekonanie pocitov stavu únavy a neschopnosti zvládnuť nahromadené rutinné, stereotypné pracovné povinnosti, čo vedie k pocitu psychickej vyčerpanosti hlavne pred začiatkom práce.

CHARAKTERISTIKA KONŠTITUČNÉHO TYPU :

Človek, ktorý stráca emocionálnu silu k vykonávaniu trvale jednotvárnych pracovných povinností. Nedokáže sa postaviť zoči voči tomu, čo ho očakáva, nevie sa nadchnúť pre úlohu alebo povinnosť, ktorú musí splniť. Trpí pocitmi vyčerpanosti a únavy skôr ako začne s rutinnou prácou, ktorá v ňom vyvoláva nechuť pre jej unavujúcu stereotypnosť. Stráca celkový elán a radosť zo života. Tento stav dokáže nakrátko prekonať len pri situácii, ktorá vybočuje z bežného rámca. Sám však nie je schopný takéto situácie navodiť. Nespôsobuje to vyčerpanosť a únava z fyzického prepracovania, ale skôr psychická únava, pri pomyslení na to, čo treba vykonať. Práca, ktorá mu kedysi prinášala radosť, spôsobuje letargiu, otáľanie a stáva sa nepríjemnou povinnosťou. Akonáhle sa donúti a pustí do práce a robí svoju obvyklú činnosť, pocity vymiznú. Typickým podhubím rozvoja tohoto stavu je konzumný a pasívny spôsob života, bez tvorivých snažení. U detí ako základ pre rozvoj problémov tohoto typu je prevládajúci nesprávny spôsob využívania času mimoškolskej činnosti.


HORNBEAM

MECHANIZMUS PÔSOBENIA A ÚČINKU:

 • vzbudenie snahy o tvorivejší prístup k činnosti
 • prebudenie pocitov radostného prežívania i malých dielčich úspechov
 • upustenie od pasívneho konzumného spôsobu života / TV, nákupná turistika, konvenčné záujmy /
 • využívanie mimopracovného času na individuálne aktívne záľuby
 • zlepšenie schopnosti prinútiť sa vstať, začať pracovať a vzbudiť v sebe elán
 • nachádzanie prvkov novostí i v rutinných povinnostiach
 • schopnosť vybočiť z rutinných činností
 • u detí, úprava nesprávného postoja ku povinnostiam a ku výchovným prostriedkom


ZRNKO MÚDROSTI:

Kto s odporom lisuje hrozno,túto chuť kvapká aj do vína !

NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

Nebol zatiaľ pridaný žiadny názor. Pridajte svoj názor alebo dotaz ako prvý.