Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.


Úvod »GEMMOTERAPIA Nadeje - bylinky»kvetová terapia-Bachova » 21. MUSTARD - Horčica roľná ( výdrž - zmysel - premena - útecha )


    

21. MUSTARD - Horčica roľná ( výdrž - zmysel - premena - útecha )

Sinapis arvensis

 

Priaznivé pôsobie na prekonanie pocitov stavu melanchólie, depresie, skľúčenosti, nechuti ku akejkoľvek činnosti, nezáujmu o iných a izolovaním sa od spoločnosti, bez znalosti vyvolávajúcich príčin.

CHARAKTERISTIKA KONŠTITUČNÉHO TYPU :

Človek, ktorý je náchylný k náhlemu depresívnému , melancholickému reagovaniu na nepoznané, neuvedomované príčiny. Pocit skľúčenosti vedie k odmietaniu kontaktov a k ponoreniu sa do vlastného nepríjemného prežívania stratenej radosti zo života. Nálada sa zmení na melacholické trápenie a srdce je ťažké ako olovo. Cíti sa akoby v hmle alebo v čiernom oblaku, z ktorého nenanachádza východisko. Je nešťastný, ale sám dôvod nepozná. Niekedy sa dodatočne ukáže , že k takémuto stavu došlo v dobe očakávania alebo potreby závažného rozhodnutia. Často vraví,že má všetko čo si želá, milujúcu rodinu, pohodlný domov,dovolenky,žiadne finančné problémy a predsa sa cíti nešťastný a sám nevie prečo. Pokles nálady bez zjavného dôvodu zostáva celé dni, týždne ba i mesiace, až sa zrazu náhle zdvihne, presne tak, ako klesla. Tento stav sa striedavo opakuje v kolísavom cykle. U detí sú takéto javy zriedkavé. Môžu sa prejavovať v období puberty, keď ide o potrebu riešiť mnohé dielčie rozhodnutia na ktoré nestačia.


MUSTARD

MECHANIZMUS PÔSOBENIA A ÚČINKU:

 • ak išlo o prípad v čase pred rozhodnutím, je uvedomenie si tejto možnej súvislosti faktorom, ktorý napomôže racionálne zvládnutie stavu
 • v prípade neznámych príčin sa úprava začína znížením pocitu utrpenia a nešťastia postupným presvetľovaním obkľučujúceho mračna.
 • celková aktivácia postojov a činností, doriešenie prípadných rozhodnutí stabilizuje náladu
 • presvetlenie nálady a postupné odbúranie jednotlivých príznakov
 • vzbudenie záujmu o iných
 • nadobudnutie schopnosti bežnej aktivity
 • získanie optimistickejšieho postoja


ZRNKO MÚDROSTI:

Rozpoznať nudnú prázdnotu vo svojom vnútri, je prvým krokom na ceste naplniť ju niečím zmysluplným.

NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

Nebol zatiaľ pridaný žiadny názor. Pridajte svoj názor alebo dotaz ako prvý.