Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.


Úvod »GEMMOTERAPIA Nadeje - bylinky»kvetová terapia-Bachova » 22. OAK - Dub letný ( uvolniť- komunikovať)


    

22. OAK - Dub letný ( uvolniť- komunikovať)

Quercus robur

 

Priaznivé pôsobenie na prekonanie pocitov stavu úplného vyčerpania po prehnaných aktivitách,keď došlo ku situácii, v ktorej nie je schopnosť pokračovať, pritom však s pocitom vnútorne sa nevzdávať.

CHARAKTERISTIKA KONŠTITUČNÉHO TYPU :

Človek, tohoto typu, má v sebe veľmi málo negatívneho. Je workoholik, ktorý si nič nedaruje. V kritických situáciach je oporou iných. Je bojovník, ktorý sa nevzdáva nádeje a nepodľahne nepriazni osudu. Je pevný a spoľahlivý. Berie na seba omnoho viac povinností, ako je bežné. Nechce byť na nikom závislý, preto ani nikoho nežiada o pomoc. Problém nastane vtedy, ak rozsah činností prekročí jeho fyzické i psychické možnosti. Vtedy dochádza k telesnej vyčerpanosti a psychickému vyhoreniu. Ak zo zotrvačnosti alebo z povinnosti pokračuje, príde k momentu zaseknutia, k vnútornému zastaveniu. Pretože sa nikdy dobrovolne nevzdáva, vníma svoju situáciu ako krivdu alebo zradu na sebe samom. U detí môžu byť podobné príčiny v súvislosti so školskými povinnosťami. Objavujú sa častejšie u detí nadaných a príčinlivých. Ak sú nároky školy pre nich nízke, snažia sa „ ťahať“ triedu k celkovému vyššiemu hodnoteniu.


OAK

MECHANIZMUS PÔSOBENIA A ÚČINKU:

 • prvoradým musí byť pochopenie svojich osobnostných daností
 • základné pozitívne vlastnosti ,huževnatosť, zodpovednosť, aktivita, ostávajú zachované, koriguje sa však prístup k povinnostiam, závazkom a cieľom
 • pochopenie k vyrovnanému striedaniu aktivity a odpočinku
 • rozdelenie povinností , zlepšenie komunikatívnosti
 • uvedomenie si, že napriek veľkému potencialu sily a snahy je potrebný odpočinok
 • uznanie, že pocit povinnosti nie je určujúcim faktorom
 • pochopenie, že inštinkt striedania aktivity a pokoja treba rešpektovať.


ZRNKO MÚDROSTI:

Prehnaný pocit pre povinnosť vedie k tvrdosti.

NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

Nebol zatiaľ pridaný žiadny názor. Pridajte svoj názor alebo dotaz ako prvý.