Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.


Úvod »GEMMOTERAPIA Nadeje - bylinky»kvetová terapia-Bachova » 25. CHESTNUT - Pagaštan pleťový ( starostlivosť - citové vnucovanie )


        

25. CHESTNUT - Pagaštan pleťový ( starostlivosť - citové vnucovanie )

Aesculus carnea

 

Priaznivé pôsobenie na prekonanie pocitov stavu mimoriadne silného prepojenia vzťahu s blízkou osobou, čo vedie ku obojstrannej záťaži.

CHARAKTERISTIKA KONŠTITUČNÉHO TYPU :

Človek, ktorý svojou dlhodobou naviazanosťou na iného / dospelé dieťa, partner, iní príbuzní/ s prehnanou starostlivosťou, rozsiahlými obavami a citovými putami sa stáva príťažou. Primerané symbiotické spojenie medzi matkou a dieťaťom je prirodzené, ale nevhodné už pre dospelých. Takýto človek používa iného ako objekt, na ktorého premieta svoje vlastné pochybnosti a neistoty. Jeho strach presahuje rozumnú mieru. Pri odchode milovanej osoby sa zúfalo obáva nešťastia, nehody, ochorenia a nevie sa uspokojiť, kým milovaný nepríde zpäť domov. Nebojí sa o seba, jeho obavy sa týkajú zdravia a bezpečnosti rodiny. Pretože sa veľmi bojí, robí si starosti, má sklon trápiť sa a rozčulovať, no jeho láska sa stáva sebeckou a vlastníckou. Najčastejšie ide o matku a dieťa. U detí môžu takéto obavy viesť k podobnému strachu a tým ich obrať o prirodzené sebavedomie. Tomu je možné napomôcť spolu s matkou už pri ranných fázach oddeľovania dieťaťa od matky / odstavenie dojčenia, nástup do predškolského zariadenia /.


CHESTNUT

MECHANIZMUS PÔSOBENIA A ÚČINKU:

  • uvedomenie si, že akákoľvek prehnaná starostlivosť, citové vnucovanie, overprotektivita, obklopovanie“ láskou „ sú prejavom túžby vlastniť a ovládať
  • uvedomenie si individuálnej zodpovednosti za seba, ktorú nemožno delegovať na iného, ani si iného privlastnť. oslobodenie od takejto väzby je vždy priaznivým pre obe strany
  • zníženie prehnanej starostlivosti a tým aj prehnaných obáv o dieťa a partnera
  • oddelenie svojho prežívania od prežívania druhej osoby
  • vzbudenie záujmu o dianie mimo združeného páru a ďaľšie aktivity.


ZRNKO MÚDROSTI:

Kto chce svojim deťom pokaziť ich životnú dráhu, ten im odstráni z cesty všetky prekážky.

NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

Nebol zatiaľ pridaný žiadny názor. Pridajte svoj názor alebo dotaz ako prvý.