Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.


Úvod »GEMMOTERAPIA Nadeje - bylinky»kvetová terapia-Bachova » 26. ROCK ROSE - Devatorník peniažtekový ( ukľudnenie v krízi )


    

26. ROCK ROSE - Devatorník peniažtekový ( ukľudnenie v krízi )

Helianthemum nummularium

 

Priaznivé pôsobenie na prekonanie pocitov stavu náhleho strachu, hrôzy a zdesenia nielen po katastrofických situáciach v širokom spektre, ale i bez vonkajšej príčiny.

CHARAKTERISTIKA KONŠTITUČNÉHO TYPU :

Človek,ktorý má sklony k vnútornemu panickému strachu so stupňujúcim pocitom hrôzy a zdesenia. Tento strach môže byť vyvolaný nielen skutočnými katastrofickými situáciami v širokom spektre, ale i predstavami z vážnej operácie, hospitalizácie, spomienkami alebo snami. Nemusí byť vždy založený na rozumnom dôvode, ale napriek tomu, je veľmi reálny. Sprievodnými telesnými prejavmi môžu byť nadmerné potenie a triaška. V takýchto stavoch môže dôjsť k zablokovaniu myslenia a konania, k vyradeniu akejkoľvek vonkajšej aktivity a celá situácia sa odohráva len v psychike človeka. Ide o prechodné stavy, môžu sa však opakovať. Detí tohoto typu, trpia sklonmi k desivým snom.


ROCK ROSE

MECHANIZMUS PÔSOBENIA A ÚČINKU:

 • pri opakovaných stavoch, kľúčovou potrebou je, uvedomiť si svoju dispozíciu k panickému strachu, vyrovnanie sa so skutočnosťou, že každý človek sa môže dostať do situácií, ktoré ho objektívne ohrozujú
 • získanie schopnosti reagovať na realitu a nenechať sa opanovať nižšími emóciami
 • uvedomenie si potreby koordinovanej činnosti k potlačeniu svojich individuálnych pocitov a k naviazaniu spolupráce pre riešenie situácie
 • zníženie pohotovosti na panické reakcie
 • posilnenie pripravenosti na očakávané záťažové situácie
 • v rozvinutom stave upokojenie z pocitu hrôzy a jej vegetatívných prejavov
 • uvoľnenie zablokovania pohybu, ako prejavu kombinovanej bezradnosti a hrôzy.


ZRNKO MÚDROSTI:

Len v trpezlivosti a v kľude nájdete záchranu. V pokoji a v dôvere je vaša sila!

NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

Nebol zatiaľ pridaný žiadny názor. Pridajte svoj názor alebo dotaz ako prvý.