Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.


Úvod »GEMMOTERAPIA Nadeje - bylinky»kvetová terapia-Bachova » 27. ROCK WATER - Voda z liečivých prameňov ( perfektnosť - miernosť )


    

27. ROCK WATER - Voda z liečivých prameňov ( perfektnosť - miernosť )

Aqua petra

 

Priaznivé pôsobenie na prekonanie pocitov stavu prehnaného asketického prístupu k životu, pôvodne za účelom získania dokonalosti v niektorom smere.

CHARAKTERISTIKA KONŠTITUČNÉHO TYPU :

Človek, ktorý sa rozhodne na základe vlastných alebo prevzatých pravidiel pre svojskú životosprávu, vynechaním určitých bežných potrieb a postupov s výraznou aktivizáciou iných praktík. Patria sem fanatickí cvičenci, vyznavači potravinových obmedzení, jednostranne zameraní askéti. Voči sebe sú veľmi prísni, dokážu žiť podľa tvrdého režimu a pevných noriem. Môžu byť veľmi nábožensky založení alebo riadiť svoj život podľa iných vysokých ideálov. V snahe o ich dosiahnutie uberajú sa presne vytýčenou cestou a za každé vybočenie sa prísne trestajú. Vo všetkom, čo robia dbajú na dokonalosť. Nemajú radi lajdáckosť a lenivosť. Nedostatky iných nekritizujú otvorene, no svoj nesúhlas ukazujú iným ako nasledovaniahodný príklad. Sú upätí a zvyčajne pyšní na svoj strohý životný štýl. Často sa stáva, že ich vysoké, neoblomné a kruté normy privedú k veľkému napätiu, výčitkám a nešťastiu. Človek tohoto typu, nevnucuje svoje postupy iným, nie je však ochotný prijať radu alebo varovanie, i keď sa dostane do stavu ohrozenia zdravia. U detí takéto narušenie prichádza, ak nemúdry rodič núti dieťa k zmenám životosprávy podľa svojho rozhodnutia, hoci je to pre detský vek nevhodné.


ROCK WATER

MECHANIZMUS PÔSOBENIA A ÚČINKU:

 • dospieť k pochopeniu, že snaha po dokonalosti v určitom smere by nemala byť súčasne riziková pre ostatné zložky organizmu
 • rozhodnutie, že dodržiavať určité zásady je vhodné, len na základe vedomostí o súvislostiach a rizikách
 • pochopenie, že snaha o perfektnosť nemusí byť spojená s ohrozovaním zdravia
 • rozoznanie potrebnej životosprávy na udržanie zdravia a výkonnosti
 • rozlíšenie prehnaného dodržiavania prevzatých postupov, ktoré sú v skutočnosti rizikové až nebezpečné
 • objasnenie rozdielu medzi ambíciami v duchovnom postupe a asketickom prístupe v telesnosti


ZRNKO MÚDROSTI:

Nie je dosť zákazov stanovených zákonmi ? Musíš si ešte ďaľšie zákazy vytvárať?

NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

Nebol zatiaľ pridaný žiadny názor. Pridajte svoj názor alebo dotaz ako prvý.