Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.


Úvod »GEMMOTERAPIA Nadeje - bylinky»kvetová terapia-Bachova » 29. STAR OF BETHLEHEM - Bledavka okolíkatá ( regenerácia po traume - útecha )


    

29. STAR OF BETHLEHEM - Bledavka okolíkatá ( regenerácia po traume - útecha )

Ornithogalum umbellatum

 

Priaznivé pôsobenie na prekonanie pocitov stavu po náhlych záťažových situáciach, s ktorými sa nevie vyrovnať, má pocit pretrvávajúceho nešťastia.

CHARAKTERISTIKA KONŠTITUČNÉHO TYPU :

Človek, ktorý v minulosti často prekonával ťažké nepríjemné situácie, duševné otrasy, traumatické stavy pri nehode, nepríjemnej správe alebo pri desivom pohľade. Svoju myseľ nevie oslobodiť od smútku pri bolestnej strate blízkeho, od žiaľu nevie plakať a zostávaju v ňom ťažké spomienkové stopy. Aktuálna udalosť, ktorú opäť nezvládne, nasadá na predchádzajúce spomienky a spôsobí výrazný pocit nešťastia. Tento stav pretrváva dlho a človek nie je prístupný rozumnému vysvetleniu ani úteche. Pritom často dochádza aj ku vonkajším telesným prejavom, výpadu niektorého zmyslu, prestane počuť, nemôže hovoriť a podobne. U detí tieto prejavy môže spôsobiť trauma ktorú prežili, a u novorodencov trauma po komplikovanom pôrode.


STAR OF BETHLEHEM

MECHANIZMUS PÔSOBENIA A ÚČINKU:

 • zmiernenie prežívania nešťastia je tu prioritné, i keď je to zdanlivo následok predchádzajúcich príčin. Takýto stav zabraňuje možnosti úpravy základných potrieb, preto je potrebné jeho prioritné odstránenie
 • skrátené a lepšie vyrovnanie intenzity zážitku
 • prístupnejšie prejavy k vlastnému i prebratému vysvetleniu
 • pochopenie potreby komunikácie a hovoriť o probléme
 • prijatie útechy od iných
 • oddelenie spomienok na iné nepríjemné situácie z minulosti, od príčiny aktuálneho stavu
 • snaha o odpútanie zamerania na okolnosti aktuálneho stavu
 • snaha zamerať sa na budúcnosť.


ZRNKO MÚDROSTI:

My sami sme príčinou toho, čo sa nám stane.

NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

Nebol zatiaľ pridaný žiadny názor. Pridajte svoj názor alebo dotaz ako prvý.