Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.


Úvod »GEMMOTERAPIA Nadeje - bylinky»kvetová terapia-Bachova » 31. VERVAIN - Železník lekársky ( zdržanlivosť - odmeranosť - uvoľnenosť)


        

31. VERVAIN - Železník lekársky ( zdržanlivosť - odmeranosť - uvoľnenosť)

Verbena officinalis

 

Priaznivé pôsobenie na prekonanie pocitov stavu potreby šíriť svoje názory, bez ohľadu na svoje zdravie, bez snahy pochopiť iné stanoviská ľudí, ktorým vnucujú svoje presvedčenie.

CHARAKTERISTIKA KONŠTITUČNÉHO TYPU :

Človek, ktorý sa riadi vysoko mravnými zásadami. Na základe nejakého skutočného poverenia v mladosti alebo na základe vlastného presvedčenia, je zanietený pre šírenie svojich ideálov. Trpý ideou nutnosti presvedčiť iných i proti ich vôli. Je presvedčený, že existuje iba jedna pravda, čo vedie nielen k všeobecne neprijateľnému správaniu, ale i k odvetným reakciám. Pri svojich aktivitách nedbá o svoje zdravotné problémy, ktoré si trvalým napätím, zanedbávaním životosprávy, nedostatkom odpočinku sám spôsobuje. Patrí ku perfekcionistom, ale viac sa zaujíma o podporu a rast iných než o seba samého. Zväčša sa zaujíma o také oblasti života ako je životné prostredie, politika, náboženstvo, hlad vo svete, bývanie a chudoba. Jeho záujem často vyusťuje do aktivít v rámci nátlakových skupín, píše poslancom, zúčastňuje sa demonštrácii a pod., čo ho zároveň uvoľňuje. Má sklon k neustálej aktivite pohybu, často pracuje vo viacerých zamestnaniach. Má rád náročné úlohy pre ktoré sa vie zanietiť, nie je schopný oddychovať, plne sa vloží do svojich zámerov s vnútorným presvedčením o svojom poslaní. U detí je analogiou tohoto typu, pohotovosť ku zvýšenej aktivite, k prehnane vzornému plneniu povinností, čo ide na úkor odpočinku a zdravia. Často k tomu predchádzaju neprimerané nároky rodičov alebo nátlakov na šikovné dieťa.


VERVAIN

MECHANIZMUS PÔSOBENIA A ÚČINKU:

  • tlmenie vnútorných i vonkajších prejavov uznania plurality názorov a presvedčení
  • získanie diplomatickejších postupov pri propagovaní svojich názorov
  • zmiernenie náboja v prejavoch určených pre verejnosť
  • uvoľnenie napätia a prehnaného úsilia
  • pochopenie, že i iný človek môže mať svoje presvedčenie, ktoré nemieni meniť.


ZRNKO MÚDROSTI:

U nikoho sa nesmieme pokúšať o zmenu k lepšiemu, jedine vtedy, keď si to sám želá!

NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

Nebol zatiaľ pridaný žiadny názor. Pridajte svoj názor alebo dotaz ako prvý.