Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.


Úvod »GEMMOTERAPIA Nadeje - bylinky»kvetová terapia-Bachova » 32. VINE - Vinič hroznorodý ( ohľaduplnosť - slúžiť a dať priestor )


        

32. VINE - Vinič hroznorodý ( ohľaduplnosť - slúžiť a dať priestor )

Vitis vinifera

 

Priaznivé pôsobenie na prekonanie pocitov stavu zvýšeného sebavedomia, bezohľadného diktátorského správania a ambícií dosiahnúť to, čo sami deklarujú a uznávajú za výhodné pre všetkých.

CHARAKTERISTIKA KONŠTITUČNÉHO TYPU :

Človek, nápadný skutočnými schopnosťami, nadmernou sebaistotou, nepoddajnosťou,snahou o presadzovanie seba a výrazné sebapreceňovanie. Je ctižiadostivý a odhodlaný bez rozpakov brať zodpovednosť za seba i druhých. V pracovnom tíme sa ujíma vedenia, riadi a usmerňuje s nespornou presvedčivosťou. V miernejšom stupni sa môže prejavovať ako domáci diktátor a úspešný, nekompromisný vedúci pracovník. Vo výraznejšom stupni a pri politických príležitostiach takéto typy vstúpili do svetových dejín ako diktátori, tyrani a despoti. U detí sa tento typ môže prejavovať len v náznakoch, ak nestačia výchovné postupy na jeho utlmenie. Sú povahove náročné, agresívne, stávajú sa vodcami detských skupín a bývaju postrachom pre slabších a jemnejšie povahy.


VINE

MECHANIZMUS PÔSOBENIA A ÚČINKU:

  • vyrovnanie prehnane racionálnych až cynických postojov k emotívnejším prístupom
  • uznanie práva iných, podriadených,príslušníkov rodiny, na vlastný postup pri plnení úloh i na právo spolurozhodovania
  • prebudenie vyšších citov, ktoré boli úplne potlačené
  • využitie pozitívnych schopností tohoto typu
  • uvedomenie si, že snaha o dokonalosť v činnosti, schopnosť koncepčného riešenia, chápanie súvislosti je prínosná, ak sa udržuje v rovnováhe s možnosťami a toleranciou
  • pochopenie nebezpečia prehnaného využitia schopnosti pre individuálne ambície,čo vedie i k nežiadúcim dôsledkom pre samotného aktéra


ZRNKO MÚDROSTI:

Musiš vedieť, že tyranizujúca moc, ako všetko čo je tvrdé, je tiež veľmi krehké.

NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

Nebol zatiaľ pridaný žiadny názor. Pridajte svoj názor alebo dotaz ako prvý.