Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.


Úvod »GEMMOTERAPIA Nadeje - bylinky»kvetová terapia-Bachova » 33. WALNUT - Orech kráľovský ( spätosť s minulosťou - nový začiatok )


        

33. WALNUT - Orech kráľovský ( spätosť s minulosťou - nový začiatok )

Juglans regia

 

Priaznivé pôsobenie na prekonanie pocitov stavu spätosti s minulosťou, pri zmene prostredia,pri neschopnosti odpútať sa od predchádzajúcej náväznosti.

CHARAKTERISTIKA KONŠTITUČNÉHO TYPU :

Človek, ktorý je často veľmi citlivý a ľahko sa dá znepokojiť rušivými vplyvmi prostredia. Má problém keď sa rozhodol pre zmenu, začať niečo nové, čo uznáva ako nutnosť, ale ju nedokáže dotiahnúť. Zotrváva v situácii, ktorá je aktuálne bezvýchodisková. I keď sú takéto stavy prechodné, udržovanie nedoriešenia mu spôsobuju utrpenie. Príčiny potreby zmeny sú rozmanité. Môže ísť o problém udomácniť sa v novom prostredí, v novom zamestnaní, v nových podmienkách, cudzej krajine alebo v cudzom domove. Rovnako môže ísť o zmenu svetonázoru, postojov alebo komplexných názorov po kritickom vyrovnaní sa s predchádzajúcimi, vzťahmi s jednotlivcami, ktoré z nejakých dôvodov prežil. Zotrváva pri spomienkách, psychických väzbách alebo pri pocitoch povinnosti. Patria sem i nutné zmeny postojov voči sebe, pri chorobách, biologických zmenách, ktoré si vyžadujú zmenu životného štýlu napr. Po mozgovej príhode, po infarkte, v menopauze, prvé zuby, puberta, zmeny počas menštruačného cyklu atď.U detí , môže prísť ku zmene postojov voči sebe v puberte, výnimočne v skoršom veku, ak dieťa ťažko prežije stratu rodiča.


WALNUT

MECHANIZMUS PÔSOBENIA A ÚČINKU:

  • vysporiadanie sa s predchádzajúcou fázou života a prechodom do nasledujúcej
  • vyjasnenie si pozície v dileme medzi nutnosťou nových postupov a vernosti k už prekonaným väzbám a postojom
  • definitívne rozhodnutie k poslednému kroku, odpútať sa od predchádzajúcej paradigmy
  • pri predchádzajúcej väzbe na konkrétnu osobu a nedotiahnutom rozhodnutí väzbu zrušiť,dochádza k oslobodzujúcej analýze prekonaného stavu.
  • pomáha držať sa zvolenej životnej dráhy
  • chráni pred rušivými názormi a vplyvmi iných,ktoré môžu zviesť z cesty k pravému cieľu


ZRNKO MÚDROSTI:

Robte čo hovoríte, hovorte čo cítite a neklamte svoje svedomie tým, že ho znásilňujete a robíte činy, ktoré neschvaľujete.

NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

Nebol zatiaľ pridaný žiadny názor. Pridajte svoj názor alebo dotaz ako prvý.