Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.


Úvod »GEMMOTERAPIA Nadeje - bylinky»kvetová terapia-Bachova » 34. WATER VIOLET - Perutník močiarny ( zblíženie - otvorenosť - pokora )


        

34. WATER VIOLET - Perutník močiarny ( zblíženie - otvorenosť - pokora )

Hottonia palustris

 

Priaznivo pôsobí na prekonanie pocitov stavu izolácie a strnulosti u ľudí, ktorí ako silné osobnosti pri zastávaní vedúcej pozície, podľahli vonkajším tlakom a vo svojej hrdosti sa obrnili pancierom izolácie, ktorým prestal tok informácii i emócii.

CHARAKTERISTIKA KONŠTITUČNÉHO TYPU :

Človek, ktorý vyniká svojimi pozitívnými povahovými vlastnosťami, rozvážnosťou, vyrovnanosťou, sebavedomím, zdržanlivosťou. Svoje schopnosti a prednosti si uvedomuje, preto je považovaný často za hrdého a neprístupného. Má sklon udržovať si odstup od svojho okolia. Je pripravený poradiť, pokiaľ je o to požiadaný, inak sa nepokúša ovplyvňovať alebo miešať sa do vecí iných. Nehovorí o svojom zdraví, ani o veciach týkajúcich sa iných. Svoje emócie ticho znáša, rád zostáva sám pre seba. Nevyhľadáva veľké spoločenské stretnutia, skôr spoločnosť niekoľkých dobrých priateľov. Často je mnohými využívaný ako radca i ako „butľavá vŕba“.To môže viesť k potrebe izolovať sa a tým k prerušeniu kontaktov oboma smermi. Dostáva sa tak do situácie s ktorou si nevie rady, pretože izolácia znamená aj odtrhnutoť od diania a tak nemožnosť uplatniť svoje danosti. To zvyšuje napätie i dilemu, či upustiť od svojej vznešenej izolovanosti, alebo sa v nej ešte viac uzavrieť. Ľudia majú pred ním rešpekt, považujú ho za neprístupného, pohŕdavého, čo v ňom vyvolá pocit osamelosti a smútku.U starších detí , vývoj takéhoto typu prichádza u tých , ktoré majú k tomu osobnostné predpoklady. Závislé nároky spolužiakov môžu tento nežeľateľný proces urýchliť.


WATER VIOLET

MECHANIZMUS PÔSOBENIA A ÚČINKU:

  • umožnenie analýzy svojej situácie a jej príčin
  • pochopenie, že schopnosti pretrvávajú len pri ich využívaní
  • zrušenie izolácie, ktorá vylúčila možnosť sa uplatňovať
  • zníženie pocitu výlúčenosti a nutnosti izolácie vo svojej pestovanej nadradenosti
  • odstránenie napätia zo stálej snahy udržovania imidžu
  • prerazenie obrnenia a opätovné naviazanie kontaktov s inými


ZRNKO MÚDROSTI:

Najväčším hriechom voči blížnym nie je nenávisť, ale ľahostajnosť,ktorá je jadrom neľudskosti.

NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

Nebol zatiaľ pridaný žiadny názor. Pridajte svoj názor alebo dotaz ako prvý.