Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.


Úvod »GEMMOTERAPIA Nadeje - bylinky»kvetová terapia-Bachova » 35. WHITE CHESTNUT - Pagaštan koňský biely ( uvolnenie - koncentrácia)


        

35. WHITE CHESTNUT - Pagaštan koňský biely ( uvolnenie - koncentrácia)

Aesculus hippocastanum

 

Priaznivo pôsobí na prekonanie pocitov stavu ľudí , ktorí nedokážu zastaviť svoje rozbehnuté myšlienkové prežívanie, čo bráni spánku, relaxácii i v záujmových činnostiach.

CHARAKTERISTIKA KONŠTITUČNÉHO TYPU :

Človek ,ktorého znepokojujú obavy a opakujúce sa neželané myšlienky. Dostáva sa do stavu, keď nie je schopný domyslieť vhodnosť riešenia nejakého problému. Nevie zastaviť tok svojich myšlienok v ktorých opakovane a bezvýsledne preberá varianty riešenia situácií z bežného dňa, čo bráni spánku, relaxácii i v záujmových činnostiach. Dostáva sa do nadmerne obťažujúcej polohy. Nevie to zvládnuť, myšlienky sa nekontrolovateľne množia, vzájomne prelínajú, pritom však nedospeje k žiadnému rozumnému uzáveru. Tento fenomén, uberá čas, ktorý by mal využiť na iné aktivity, odpočinok a spánok. Z toho vyplýva, že postihnutý trpí nielen myšlienkovým chaosom, ale aj nedostatkom odpočinku s následnými bolesťami hlavy a celkovým vyčerpaním. U detí môže dochádzať k nedisciplinovanosti myšlienok zameraných na hru, či fantáziu. Spustenie tohoto stavu je zapríčinené nezáujmom o vzdelávanie alebo nudným výkladom.


WHITE CHESTNUT

MECHANIZMUS PÔSOBENIA A ÚČINKU:

  • prinútenie sa na presný režim práce a odpočinku
  • zariadenie si programu tak,aby sa pozornosť musela zamerať na iné myšlienkové témy
  • zlepšenie schopnosti doriešiť dielčie problémy a nevracať sa k ním
  • osvojiť si schopnosť koncentrácie na prázdnotu myšlienok
  • zbavenie sa presvedčenia o osobnej zodpovednosti za riešenie problémov celého kolektívu.


ZRNKO MÚDROSTI:

Keď ti poletujú nad hlavou vtáci tvojich starostí a zármutkov, nemôžeš na tom nič zmeniť. Môžeš však zabrániť tomu, aby si v tvojich vlasoch nevystavali hniezdo.

NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

Nebol zatiaľ pridaný žiadny názor. Pridajte svoj názor alebo dotaz ako prvý.