Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.


Úvod »GEMMOTERAPIA Nadeje - bylinky»kvetová terapia-Bachova » 37. WILD ROSE - Ruža šípová ( rezignácia - motivácia - vitalita )


        

37. WILD ROSE - Ruža šípová ( rezignácia - motivácia - vitalita )

Rosa canina

 

Priaznivé pôsobenie na prekonanie pocitov stavu rezignácie, nezáujmu o akúkoľvek snahu vymaniť sa z pasívneho postoja k životu.

CHARAKTERISTIKA KONŠTITUČNÉHO TYPU :

Človek, ktorý nemá záujem alebo ctižiadosť čokoľvek vo svojom živote zmeniť, žije bez úsilia a motivácie. Má sklon k ľahostajnosti a odovzdanosti voči všetkému čo sa prihodí, ticho prijíma čokoľvek. Je spokojný s tým čo má, nemá rád zmenu a tak prepasie veľa príležitosti, lebo to od neho vyžaduje veľa úsilia. Citove je plochý, necíti sa ani sťastný ani smutný, ani vzrušený ani skleslý, chýba mu životná energia a iskra. Príčinou tohoto stavu môže byť v minulosti prekonaný niektorý druh alebo obdobie depresie, iné ťaživé pocity, telesne vyčerpávajúce ochorenia, alebo dlhodobé reakcie na závažné psychické traumy. Dospel k pocitu, že už viac neznesie, nevidí žiadne východisko, je mu už všetko jedno. Ponára sa do beznádeje, vzdáva sa, kapituluje, nič ho nezaujíma, nič nežiada, nič nechce. Ostáva celkom ochabnutý viac psychicky ako fyzicky. Vegetuje zo dňa na deň bez záujmu a deklarovaných potrieb. U detí k takému stavu môže prísť rýchlejšie. Stačí kratšie obdobie frustrácie nejakej životnej potreby na to, aby sa tento stav rozvinul.


WILD ROSE

MECHANIZMUS PÔSOBENIA A ÚČINKU:

  • pochopenie základnej skutočnosti, že žiadne dlhodobé záťažové situácie na psychickej alebo fyzickej úrovni nemajú dosť potencialu na vyvolanie hlbokej rezignácie . Je teda v hre nutne aj vlastná psychická zložka postihnutého
  • v snahe o úpravu ovplyvniť subjektívnu zložku rezignácie
  • poznanie, že objektívny podklad aktuálneho stavu nezodpovedá jeho hĺbke
  • vzbudenie základného záujmu stav zmeniť,vymaniť sa z neho
  • hľadanie pozitívných momentov u seba v danej situácii i v možnej budúcnosti.


ZRNKO MÚDROSTI:

Sme zodpovední nielen za to, čo konáme, ale taktiež za to,čo nekonáme.

NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

Nebol zatiaľ pridaný žiadny názor. Pridajte svoj názor alebo dotaz ako prvý.